Съчинения и стихотворения
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Съчинения и стихотворения

Форум за всякакви творби:)
 
ИндексГалерияПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Огнения Лъв

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
?????13
Гост
Anonymous



Огнения Лъв Empty
ПисанеЗаглавие: Огнения Лъв   Огнения Лъв Icon_minitime12/05/13, 04:41 pm

Огнения Лъв
Част I-Бягство от Човешкото измерение
Преди години,живеели една зла мащеха/царица и дъщеря й Мария...Мария,била на 16 когато баща й,кралят на Афония умрял от отрова в питието му.Мария винаги била весела,но след смърта на баща й,станала мълчелива и тъжна...
-Мария!-извикал нечий глас,една сутрин докато Мария се обличала.
-А?Кой беше?-извикала тя-Кой,беше?
-Аз!-отново се чул гласът.
Мария и съществото млъкнали...Мария се замислила пък попитала:
-Кой аз?
-Оооо,я не ми играй игрички а погледни през прозорецът!-изръмжало то.
Мария,си направила "Катинарче" на устата и се доближила до прозореца...И що да види!
Един сиво-чер вълк.
Огнения Лъв Cl_pambasileus
-Време е...-каза той.
-Време за какво?
-По пътя ще ти разказам.
Мария не каза нищо,а излезе от стаята си и хукна по стълбите надолу."Какво правиш?" веднага се обади един строг женски глас.Мария се обърна бавно.И кой видя?Видя нейната мащеха!
-Ами..Ъм...Излизам навън за малко...-каза Мария.
Мащехата се замисли.
-Добре но се върни след 20 минути.
Мария хукна,без да каже "Благодаря."Излезе през вратата и там видя полу-заспалия вълк да я чака.
-Хайде!Мащехата ме пусна!-каза Мария задъхана.
-Хм-м-м-м,откога те чакам...Но хайде!
Мария разбра намекът и скочи на гърбът на вълкът...По средата на гората,вече изморени,паднаха на земята...На другия ден се събудиха,доста изморени,или така се чувстваха...Мария извади ядене,от чантата която беше взела и подаде малко парчета месо на вълкът.
-А...Искам да те питам...Как е името ти?-попита Мария.
-Ами...Екперала.Накратко Експи или Екси.
-Ааа,мислех че си момче!-засмя се Мария.-А...Откъде си?
-Там където отиваме!-ухили се Експерала.
-Ама...-каза Мария но не успя да довърши,защото извдеднъж Експерала и тя изчезнаха...Започнаха да падат,и падат...Изведнъж паднаха на твърда земя!
-Ауч!Боли!
-Свиквай!-ухили се Екперала.
Двете,се засмяха,но не знаеха,че едно синьо зло око ги гледа...
Огнения Лъв Wolf_by_the_lazy_artist
Огнения Лъв
Част ll-Лош Спомен

Ноща ги настигна отново...Мария запали огън.Извади отново нещо за ядене,но този път не им беше да изядат цялата храна...
-Ъм...Екперала,ние какво ще правим тук?-Попита Мария докато търсеше с какво да си измие ръцете.
-Ами...Като си легнем ще ти кажа...-каза Екперала и една голяма сълза падна от вълчото лице.
-Добре.-Мария я погледна през рамо,и отиде до реката да вземе в една кофа,чиста вода.Мария си затаника някаква песен и не чу приближаващата опасност...Тъкмо наливаше свършваше песента а вече беше напълнила кофата,стана и видя еднин...тигър готов за скок!
Огнения Лъв 6fd4ab4b531b1d57f15b72edec2599f8-d4e8y75
Тя не успя да извика,защото той скочи отгоре й.
-Ха!-каза тигърът и премести лапата си от устата й.-Лесна плячка!
Мария пое дълбоко въздух и...извика.
-ААААА!Помощ...!Екперала,помо-о-о-ощ!
Екперала,може би от любопитство,бъркаше в чантата й да види какво има вътре...В този миг чу викът на Мария,остави чантата и хукна към реката...Експерала скочи върху тигърът,с чисто белите си зъби.Тъкмо се канеше да захапе лявате му лапа,и видя цветините раета.Тя скочи като опарена,на камъните.
-А...Помислих,че си от слугите...-Екперала се усмихна радостно,но усмивката й беше пълна с умраза и гняв.-Защо я нападаш?
-Ами,какво искаш?-тигърът си изчисти гърбът,и добави грубо-Ако гладуваш,цяла седмица и ти щеше да направиш така...!
Настъпи мълчание.Мария,се оббади:
-Ама,какво става?Кой си ти???
-Извинявай,че не се представих...Аз съм Луренст,служа на Год Биг Катс.-Той надигна главата си-Естествено,ако не става дума за храна...
Мария отръпна Екперала и направи знак на тигърът да изчака.
-Ами,ако го вземем да ни помогне в това което ще правим?
-Моля???Да не си полудяла?Няма да го взема с нас!Той е...той е...-запротестира Експерала.
Мария рязко се обърна към тигърът.
-Решено е!Идваш с нас!-Тя се ухили,а тигърът и се ухили също.
Експерала погледна нагоре и тръгна към малкият им "лагер".Мария погледна тигърът и припна напред...
-И така-а-а-а...Експи,обясни ми защо и какво ще правим в този свят.-каза Мария сякаш,четеше конско.
Огнения Лъв
Част lll-Историята на Фавла

Екперала въздъхна и започна...
-Фавла преди беше оправлявана от царят Шоус,а тук това означава Мир.Той беше снежен леопард.На вратът си носеше златно колие в което имаше вълшебен диамант.
Огнения Лъв Defiant_eyes_by_chireiya-d38c3rh
Беше прекрасен крал,също така и войн,но на една от битките му изчезна.Никой не знае къде отиде,само се смята , че е отишъл на север във Улер-Земята на Студът...Тогава тайно на тронът се качи един лъв на име Хиес.Никой не знаеше откъде се е взел,и това до ден днешен остава загадка...Така и така,Хиес ни излига всички,че той е крал...Никой не подозираше какви са намеренията му.Сега е пуснал млади бели лъвове за шпиони,който да премахнат всички който търсят Шоус.И така си спечели и прякорът "Огнения Лъв".А защо ли?Защото той е специален лъв.Може да бъде целият в пламъци когато се ядоса,без нищо да му стане...И така ние имам за задача,първо да намерим Шоус,а после-да победим Хиес...-Експерала приключи и в далечината се разнесе страховит рев.Луренст се огледа и си легна за да чака нещо за ядене.
-Екпи,значи казваш,че ще се борим срещу големи котки?-каза Мария,сякаш беше ударена от гръм.
-Еее,не само големи котки...-Екерала се усмихна.-Е-ем,храна моля.
-Оооо,забравих!Ей сега!-Мария затърси раницата си,извади от нея някакво печено пиле,подаде го на Луренст и даде малко месо на Експерала...
Огнения Лъв
Част 4-Враг за добро

Луренст си изяде месото,но явно не му стигна и стана.
-Аз отивам да полувувам...Нещо не ми стигна това...-той се приготви да тръгва но Мария го спря.
-Чакай,ами ако убиеш човек?
-Човек тук?-Изсмя й се той-Никога!Само ти си човек тук!-Той се отдръпна от нея и изчезна в тъмнината...В това време някой изръмжа близко до Мария и Експерала но после изчезна.Луренст го чу,но много слабо.Отиде до реката и видя някаква тъмна фигура.Изведнъж и тя изръмжа.Фигурата излезе от тъмното и Луренст видя един млад лъв,който още нямаше грива!
Огнения Лъв Igne_et_aqua_by_esava-d4gfkmx
-Здрасти пак...измамнуко-ухили се лъвът.
-Нура!Какво правиш тук?-Луренст се показа зъбите и показа и ноктите.-Не трябва да си тук...
-Ооо,така ли?-лъвът се приготви за скок,и..скочи.
Луренст се изтрополи на земята...Тъй като не можеше да мърда за 9-10 минути лъвът се възползва и му направи 2 дълбоки рани,едната на кракът а другата-на гърбът...Тигърът се сдържа,обърна се и удра лъвът по лицето.ЛурнестИзкара такъв рев,но не на плач,а на гняв и умраза...Мария която си печеше наденички го чу.
-Експерала нещо става!-извика тя и скочи-Да побързаме!
Експерала,скочи също като Мария,а Мария се качи на гърбът й...Двете тръгнаха,с бяг към реката...Когато стигнаха едва не припаднаха от ужас...
Огнения Лъв
Част 5-Учение и история...

Лъвът,беше се качил върху Луренст...
-Махай се!Къш!-Мария се затича хем към Луренст хем към лъвът...Експерала се опомни и се затича с пълна сила към врагът.Тя скочи отгоре му и той се строполи в реката.Изправи се, прекоси я с подвита опашка и изчезна...
-Експи,спешна помощ!-Мария гушкаше тигърът и сдържаше сълзите си-Ще донесеш ли чантата ми,и постелите ни?
-Да...Веднага!-Експерала изчезна в мракът...Скоро се върна с чанта в уста и дърва и постелките на гръб.Строполи всичко до една скала която правеше нещо като подслон...
-М-м-м-м...Сега какво ще правим?-Мария взимаше малки клечки и ги хвърляше в реката.
-Да те науча,за Фавла...?Някой неща който всички тук трябва да знаят?
-Добре,но по-бързичко...-Мария спря да хвърля клечки и легна на една страна върху постелката си...
-Ами,първо...Тук денят не е ден...Всъщност тук денят,секундите и тъй-нататък си имат други имена...
Секунда-Скуре
Минута-Таура
Полвин час-Поресо наклу
Цял час-Поресо
Ден-Недрио
Нощ-Щорве
Денонощие-Щордо
Седмица-Ценаму
Месец-Сектра
Година-Инера
Век-Керв
Мария зяпна вълчицата до себе си.
-Няма да го науча за 1...Нер...Нерди...Нердио!
-Хм...А искаш ли история? - Експерала се ухили-Цар Фонте lll...
-Не моля те!Не започвай пак...!Само един прост въпрос...
-Да,слушам.
-Защо когато вадя нещо от раницата си,то сякаш не свършва?
-А,магическа е.-Експерала се усмихна закачливо.
-Моля-я-я-я?Защо не си ми казвала досега!?-Мария избухна и започна да имитира влак.Вълчицата прихна в смях а това не беше много добро решение...
Огнения Лъв
Част 6-Похода към Улер-Земята на Студът

Нещо се раздвижи в тревата.Мария спре да имитира влак,а Експерала млъкна.
-Моля те,кажи ми ,че няма да ни атакуват пак...- Мария се загледа в тревата.
-Нищо подобно не е...
Мария легна до Експерала.Вече виждаше очертанията на някакво животно което ги гледаше.Животното се проготви за скок...Но то не скочи!То излетя!Мария и Експерала се загледаха,и веднаха видяха очертанията на един друг въкл с крила.

Мария зяпна.Вълкът се приземи бавно пред тях.Беше мъжки,или по-точно-Самец.
-Ох от кога ви търся...-Вълкът духна бритонът.
-Ъм,извинете,но...кой сте Вие?
-Извинете...Аз съм Уелсинс,и съм помощник на Уер.
-Аха,а кой е Уер?-Мария погледна въпросително Уер
-Той и аз ще търсиме върховния крал на Фавла -Шоус.
-ЕКСПЕРАЛА!!!Защо не ми каза за този...този...-Мария избухна
-Лъв?Да,забравих да ти кажа...-Експерала въздъхна.
В този момент Луренст се събуди,и щом отвори очи и видя Уелсинс,скочи върху него...

Огнения Лъв
Част 6-Похода към Улер-Земята на Студът

Нещо се раздвижи в тревата.Мария спре да имитира влак,а Експерала млъкна.
-Моля те,кажи ми ,че няма да ни атакуват пак...- Мария се загледа в тревата.
-Нищо подобно не е...
Мария легна до Експерала.Вече виждаше очертанията на някакво животно което ги гледаше.Животното се проготви за скок...Но то не скочи!То излетя!Мария и Експерала се загледаха,и веднаха видяха очертанията на един друг въкл с крила.
Огнения Лъв
Част 6-Похода към Улер-Земята на Студът

Нещо се раздвижи в тревата.Мария спре да имитира влак,а Експерала млъкна.
-Моля те,кажи ми ,че няма да ни атакуват пак...- Мария се загледа в тревата.
-Нищо подобно не е...
Мария легна до Експерала.Вече виждаше очертанията на някакво животно което ги гледаше.Животното се проготви за скок...Но то не скочи!То излетя!Мария и Експерала се загледаха,и веднаха видяха очертанията на един друг въкл с крила.
Огнения Лъв
Част 6-Похода към Улер-Земята на Студът

Нещо се раздвижи в тревата.Мария спре да имитира влак,а Експерала млъкна.
-Моля те,кажи ми ,че няма да ни атакуват пак...- Мария се загледа в тревата.
-Нищо подобно не е...
Мария легна до Експерала.Вече виждаше очертанията на някакво животно което ги гледаше.Животното се проготви за скок...Но то не скочи!То излетя!Мария и Експерала се загледаха,и веднаха видяха очертанията на един друг вълк с крила.
Огнения Лъв Flight_by_esava-d51bsg2
Мария зяпна.Вълкът се приземи бавно пред тях.Беше мъжки,или по-точно-Самец.
-Ох от кога ви търся...-Вълкът духна бритонът.
-Ъм,извинете,но...кой сте Вие?
-Извинете...Аз съм Уелсинс,и съм помощник на Уер.
-Аха,а кой е Уер?-Мария погледна въпросително Уер
-Той и аз ще търсиме върховния крал на Фавла -Шоус.
-ЕКСПЕРАЛА!!!Защо не ми каза за този...този...-Мария избухна
-Лъв?Да,забравих да ти кажа...-Експерала въздъхна.
В този момент Луренст се събуди,и щом отвори очи и видя Уелсинс,скочи върху него...
Марси,мерси,че направи този разказ!
Огнения Лъв
Част 7-
-Луренст,не!-Мария извика с всички сили.Тигърът и вълкът се хапеха и дращеха,и Мария си помисли,че ще се убият.
-СТО-О-О-ОП!-Експерала извика толкова силно,че птичките излетяха.Луренст се отдръпна от Уелсинс.
-И обяснение имате ли...?-Злобният поглед на Луренст,се премести от Мария на Уелсинс.
-Луренст-Уелсинс,Уелсинс-Луренст...-Мария ги погледна.-Уелсинс ще оста...
-Не-е-е,няма да остана!-Уелсинс я прекъсна и заговори весело-Просто ще ви предружа до някъде...
-Добре,но да стой далеч от мен...-Луренст,отиде до мястото където беше лежал.Експерала погледна Мария,и и направи знак,да легне.Уелсинс последва Експерала и легна до нея...Мина полунощ.Луренст се събуди и отиде до реката...Наведе глава да пие вода но някой се обади зад него.
-Ела при ме-е-ен.Ела тук...-Гласът се усили.Луренст затвори очи.В съзнанието му,нахлу бяла мъгла,която се превърна в бяла тигрица.
Огнения Лъв Nerovah__tiger_design_by_deyvarah-d53p338
-Мера,това ти ли си?-Луренст,заговори на глас,въпреки,че очите му бяха затворени.
-Да,аз съм.
-Мера,какво да правя?Тоест,на къде да поемем.
-Поемете на юг.Намерете Форест.Той ще Ви помогнете да преминете Черната Джунгла...Внимавайте с...-Смразяващ рев кръвта се разнесе наокулу и тигрицата отново се превърна в мъгла и изчезна.
-Мера,не си отивай!Недей!-Луренст се събуди...Някой вървеше към него...
Огнения Лъв
Част 8-Къде са...?

Луренст се обърна.От дърветата се подаде Мария.
-Какво правиш тук?-Тя го погледна и се приближи.
-Нищо,просто нищо...-Луренст легна и загледа звездите.Мария въздъхна.Разбра,че няма да разбере нищо и легна по гръб.Tя започна да потапя ръката си и да я изважда.По едно време стадо риби мина покрай нея.Мария скочи и се опита да хване една.Да,хвана я но тя се изплъзна,подскочи на лицето й и падна във водата.Мария се намръщи.Обаче Луренст аправи обратното.Той се ухили и започна да се смее.Тя се намръщи още повече.
-Добре значи без закуска за теб!-Мария го погледна с хитра усмивка.
-Ха-ха-ха,-хайде,преди някой да е помислил,че...-Луренст спря стана и тръгна откъдето беше дошъл.
-Добре,де идвам...-Мария се затътри след него.Тя се загледа в реката.Стори й се,че вижда утражение но то изчезна преди да е разбрала на кого е.Затича се след Луренст който беше избързал напред.Тя легна до него и затвори очи,поне да си почине докато стане време да стават отново...
Огнения Лъв
Част 9-Отново на път
Птичките чуруликаха,а слънцето се показваше.От сношното "Приключение" на Луренст нямаше и следа.Първа се събуди Експерала.
-Мария,ставай...!-Експерала млъкна-Мария,СТАВАЙ!!
Мария,скочи като изгорена.
-Не е нужно да крещиш!-Тя се зачерви-Не стига,че ноща не съм спа...Имах предивид,не съм спала от кошмари а и сега да ми крещиш!-Мария погледна Луренст и Уелсинс.
-Добре,после ще те разпитвам...-Експерала бутна Уелсинс.Той се събуди и е изправи.Тя будна и Луренст но тоу не се събуди...На третият път стана прозя се и тръгна на юг.Експерала го спря.
-На север сме...-Тя му се озъби.
-Знам пряк път...-Луренст я бутна и тръгна напред.Мария заприпка зад него.Експерала погледна Уелсинс,вдигна рамене и тръгна.Луренст вървеше като прахусмокачка-чупеше всичко,но не издаваше никакъв шум.Мария пък,не можа и по едно време се строполи но се изправи и продължи.Луренст спря.Пред тях се показаха палми,или по-точно джунгли и трева която имаше по-скоро сив цвят.Луренст пристъпи напред и..изрева.Не точно изрева но...Това трая 1-2 минути и след това храстите се раздвижиха.От тях излезе нещо средно на лъв,тигър и съблезъб...
Огненият Лъв
Част 10-Черната Джунгла
Огнения Лъв 1404201319593624611
-Кой смее,да преминава границата и да ме събужда от хиляда годишният ми сън?-Голямата котка изрева толкова силно,че Мария клекна до Експерала.Тя и прошепна:
-Защо всички котки тук реват и са толкова...Хм,големи?-Мария я погледна въпросително но Експерала мълчеше.
-Е,отговор имате ли?-Котката ги загледа въпросително,нервно и малко злобно.
-Да,имаме!Моля Ви да ни помогнете да преминем Черната Джунгла и да заминем към Уле-Земята на Судът!-Уелсинс разпери криле,а червените линий под очите му леко блестяха.Луренст пристъпи до Уелсинс и загледа голямата котка.
-Ах,Луренст...!Защо не каза,че си тук?!-Голямата котка се усмихна под 15см си зъби.
-Чаках някой да ме спомене...Е,как е в джугнлата,Форест?
-Ех,добре...Да тръгваме!-Форест тръгна но спря и се обърна към Мария,Експерала и Уелсинс.-Моля не изоставайте ако не искате да бъдете...изядени...
Мария се приближи между Уелсинс и Експерала за по-сигурно.След като помисли малко тя попита:
-Форест,ти какво си всъщност?
-Миличка,аз съм сътиле.Крастоска от лъв,съблезъб и тигър.
-Ахааа,добре...-Мария го погледна но си мълчеше.Форест се приближи до Луренст който вървеше малко по-настрани от него.-
-Носиш ли...?-Думите на Форест бяха отвяти от вятърът който съобщаваше,че минава 13:00 часът.
-Да,нося го.-Луренст кимна и погледна Маия която се тътреше.Буквално.-Май,е добре да поспрем за 30-40 минути...-Още неизрекъл тези думи Мария и Експерала тупнаха на земята.Уелсинс твърдо заяви,че няма да почива.
-Ооо,така ли?А кой ще ги пази?-Форест се усмихна злобно и поклати глава на Луренст да върви до него.-След 1-2 минути се връщаме...
Голямата котка поведе Луренст към една река...
10 част-Черната Джунгла
Реката имаше светъл цвят в нея нямаше нищо,освен камъни който бяха бели,без една черна точка.Форест спря и погледна Луренст.
-Е давай го...-Той посочи с лапа предната лапа на Луренст.
-Ами добре...Луренст наведе глава и откачи една верижка от кракът си и я остави на земята Огнения Лъв SLBR05-350x350-Е?
-Мисля,вече,че ме изнудваш...-Ухили се сетелиетът и дръпна един камък, а под него остави веръжката и извади другаОгнения Лъв 20454_7456_1278259825-Доволен?
-Да...(Луренст взе верижката с камъка и я сложи на вратът си и тръгна по пътеката.-Мисля,че се забавихме повече от 2 минути...
След като се върнаха видяха Мария,Експерала и Уелсинс до огън да си пекат наденички на клечка.Луренст седна на земята учуден.Уелсинс забеляза верижката на вратът му и скочи като опарен.
-Хей,откъде го взе?!-Каза,разперил криле.Луренст не отговори и огаси огънят,докато Мария вадеше още една наденица.
-Хей!-Тя скочи обидена.
-Време е да тръгваме...-Луренст взе раницата й в зъбите си и тръгна на север.Форест вдигна рамене и тръгна след него.Мария се качи на Уелсинс.
-Може ли...?-Попита тя с леко засрамен поглед.
-Ооо,естествено...-уелсинс разпери криле и се вдигна във въздухът.Eксперала се загледа нагоре...След няколко часа те вече бяха на края на джунглата.Всички спряха и се загледаха напред,във далечината....
-Е,това беше от мен...-Форест се приближи до Луренст и му каза нещо а той само кимна.Нещо като рев се чу отзаде им...
11-Отново,но защо?
Пред тях изкочи Нура. (Ако не си го спомняте-част4 стр.70...)Беше още по-изпродран от преди.
-Ще се платиш...-Каза с треперещ от ярост глас-Ти и твойте приятели...Заради теб ядох бой и ярост от господаря-Той се опита да скочи към Луренст .Форест който беше зад него го удари.Нура се обърна и избяга.
-Голям страхливец е..-Ухили се Форест и си тръгна също.
-Дам а сега да тръгваме...И без повече произшествия моля...-Мария тръгна на Север,последвана от двата вълка.Луреснт се спря за малко и продължи....Беше вечер.Те ядяха месо,салата и картофи.Мария се престраши и попита:
-Може ли да заркажем а семействата си...?
-Ами добре...-Уелсинс придоби важен вид-Аз съм от котило на въздушни вълци.На 1година отидох в Въздушното Царсто да стана член на армията,за намирането на Краля Леопард.И така се озовах тук...
-Добре,на Експерала я знам...Луренст!
-Млъкни...-Луренст показа нокти.
-Но моля те...
-Млъкни ти казах!-Луренст се узъби и бързо отиде до реката,която обвиваше цялата Фавла...
Утре (13.2013)Moже и да пиша...Дано Ви хареса! Smile
[img][/img]
Върнете се в началото Go down
stela24
Admin
Admin
stela24


Местожителство : България
Брой мнения : 21
Join date : 11.05.2013

Огнения Лъв Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Огнения Лъв   Огнения Лъв Icon_minitime13/05/13, 02:42 pm

Супер е!Очаквам....Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.howrse.bg/jeu/
?????13
Гост
Anonymous



Огнения Лъв Empty
ПисанеЗаглавие: ..   Огнения Лъв Icon_minitime30/05/13, 05:29 pm

Ооо,днес ще пиша малко! Very Happy
Върнете се в началото Go down
DarkWolf34
Модератор
Модератор
DarkWolf34


Местожителство : Варна, България
Брой мнения : 5
Join date : 05.06.2013
Age : 27

Огнения Лъв Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Огнения Лъв   Огнения Лъв Icon_minitime02/08/13, 01:58 pm

Моля те пиши!!!
Върнете се в началото Go down
http://Album BG.alle.bg
Sponsored content





Огнения Лъв Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Огнения Лъв   Огнения Лъв Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Огнения Лъв
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Съчинения и стихотворения :: Творби :: Поредици (Истории с продължения)-
Идете на: